18 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce interweniowali wobec mężczyzny, który uszkodził mienie w jednym z obiektów handlowych oraz zakłócał porządek publiczny.
Na miejscu funkcjonariusze zastali 23-letniego mieszkańca gminy Jabłonka, który był pobudzony, agresywny i wyczuwalna była od niego woń alkoholu.
Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny wezwano zespół ratownictwa medycznego. Podczas interwencji 23-latek okazał agresję wobec ratowników oraz policjantów. W trakcie transportu do placówki medycznej naruszył nietykalność cielesną jednego z ratowników, a także znieważył policjanta wykonującego swoje obowiązki.
Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego oraz znieważenia funkcjonariusza Policji. Równocześnie wyjaśniane są okoliczności uszkodzenia mienia.
Za popełnione przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

